

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 7.5 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1.4 A |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1520
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14363
Ext.Price$0.14363
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14363 | $0.14363 |
| 10 | $0.10687 | $1.06870 |
| 50 | $0.09933 | $4.96650 |
| 100 | $0.09233 | $9.23300 |
| 500 | $0.08720 | $43.60000 |
| 1000 | $0.07703 | $77.03000 |
| 3000 | $0.06804 | $204.12000 |
| 5000 | $0.06010 | $300.50000 |
| 10000 | $0.05634 | $563.40000 |
